www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> "Опознай България и нейното културно и историческо


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Опознай България и нейното културно и историческо, минало"
TanCron
Публикувано на: 16.3.2006, 22:53
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 293
Дата на регистрация: 15-March 06



Опитвам се да организирам национален поход под мотото - "Опознай България, нейното културни и славни историческо минало - опознай своите корени и себе си!", и се нуждая и Ви моля за вашата помощ, покрепа и др.
Нека който може, иска и желае да ми праща на електронната ми поща, всичко което пожелае - което смята че ще е необходимо за такъв , поход - а именно - материали, снимки, маршрути, исторически местности(популярни и не толкова популярни и познати на хората), идеи, препоръки и кой каквото се сети - отворен съм за всякакви идеи и предложения - нека направим нещо с което ще привлечем хората , с което да ги накараме ако не да прогледнат то поне да се замислят дали не са "заспали все пак" , да чуят и разберат за нас , за нашите идеали, цели , стремежи и всичко останало - още веднъж Ви моля да ми помогнете да направя нещо - да организирам този поход!
Нека опознаем нашата родина, нейните красоти , славно минало и древна магия!!!
PMEmail PosterICQ
Top
TanCron
Публикувано на: 23.3.2006, 19:56
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 293
Дата на регистрация: 15-March 06



От другата седмица започвам да побликувам разни - описания, маршрути и други и наистина ви моля ако имате някакви мнения , предложения да ги изкавате или да ми ги пращате на пощата - наистина искам да организирам този общонационален поход - чиято цел ще е популяризирането и разпространението и разширяването на това движение, на нашите цели, запознаване на все повече и повече хора с действителността и приобщаването им към нас - за общата ни кауза - а именно възраждането на Велика, Независима България - България на българите!!!
PMEmail PosterICQ
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



И БНС правят походи и много хора си имат книжката стоте национални обекта......не мога да разбера с какво се различава твоята идея. (това не е критика а въпрос) smil4334ad1724132.gif


PM
Top
TanCron
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 293
Дата на регистрация: 15-March 06



QUOTE (Bell @ Mar 24 2006, 03:10 AM)
И БНС правят походи и много хора си имат книжката стоте национални обекта......не мога да разбера с какво се различава твоята идея. (това не е критика а въпрос) smil4334ad1724132.gif

Идеята ми е не просто да се обиколят тези обекти - аз самият съм обиколил почти всиччките - да и може и да пазя все още онези комунистическите книжки с 100-те обекта!Идеята ми е чрез този "поход" да се популяризира движението, нашите идеи, цели и като цяло да се привлекат все повече и повече хора от българия за нашата кауза - свободна България - България на българите, идеята ми е не само да се обиколят самите обекти, местности и други, не само да се каже по някоя и друга дума за тях, нашето минало, ами и чрез посещаването на селищата през които ще премине този "поход" да бъдат запознавани хората с действителността , да се привличат и преобщават кум нас - в най-общи и грубо изразени черти - това ми е основната идея и цел за този "поход"!
PMEmail PosterICQ
Top
TanCron
Публикувано на: 24.3.2006, 10:03
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 293
Дата на регистрация: 15-March 06



Сега ще се опитам в най-общ план да ви представя моята идея за този поход: и така - идеята ми е не просто да се събере група хора , които да тругнат от едно място и да пообиколят някои историчеки, природни и културни забележителности и накрая пак да се приберат!Идеята ми е да се организира един вид "отворен" поход т.е. всеки може да се присъедини кум него когато и където му е удобно както и обратното като общата цел на този поход е запознаването на българският народ с реалната действителност , с нашето движение, нашите цели и дейност!Като по време на този поход ще се водят раговори "как да спасим нашата България от враговете ни" , смятам че тази страница, в-к "Съпротива" са едно великолепно начало за това, но не достатъчни за развиване и разпространение на движението и идеите ни!
Както по-горе писах вече съм започнал и другата седмица ще започна да побликувам материали за местата през които би могъл да премине този поход, за местностите, градовете, селата, историческите, културните и природни места които може ние с вас и да сме обикаляли и познаваме , но съм сигурен че много от младите хора в тази страна даже и не подозират за тяхното съществуване - и именно заради тях (а аз съм сигурен че при една добра подготовка и планиране ще се включат много млади семейства , хора , а и не само млади де), и това ще е наша реална възможност да ги приобщим към нас!
Можеби се изразявам твърде неясно - просто не ми се отдава красноречието и ораторството , но се че като цяло разбирате идеята ми! И затова отново ви моля да ми помогнете - с идеи, предложения, материали и каквото още се сетите за да организирам успешно този поход и осъществим целите си чрез него!
PMEmail PosterICQ
Top
Bell
Публикувано на: 24.3.2006, 12:48
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Дборе разбрах какво имаш предвид.
Хубава идея.....само че доста трудна за реализиране по мое мнение, но нищо не пречи да се опита!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.3.2006, 12:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Според мен ще бъде добре с тази идея да бъдат запознати Боян Расате и ръководството на БНС. Те правят нещо подобно, обикалят страната, събират данни за положението на хората и издирват родолюбиво настроени българи. А идеалният вариант ще бъде, ако и други организации вземат участие в инициативата. Нещо като поход за събуждане на България и на българите.


--------------------
PM
Top
Alex
Публикувано на: 24.4.2006, 18:06
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 42
Участник # 304
Дата на регистрация: 24-March 06



Ami az poddyrgam vryzka sys BNS.Trqbva da vi kaga, che te sa na pochti vsichki chestvaniq, godishnini na znachimi sybitiq za nashata istoryq. Vkluchvat se v protestnite na horata ( Zaharna fabrika, Suhodol ...).
E ponqkoga gi pribirat "za spravki" v Policiqta, no kakvo da se pravi. BNS nabra dosta populqrnost naposledyk, a i uvelichava systava si .Izdava( makar i ne redovno ) buletina " Nacionalen Nabludatel" . Kakto kazvat ot BNS :
SVOBODEN - SOCIALEN - NACIONALEN


--------------------
[b][size=medium][color=CC3300][font=Georgia]...az, Alexander napisah.[/font][/color][/size][/b]
PMEmail Poster
Top
stoiank
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 14
Участник # 384
Дата на регистрация: 17-May 06



http://knigite.abv.bg/tb/tb_2_2.html


На странен сайт попаднах днес. Направо се сбърках-турчин/мохамеданин по-българин от българите! И това по време на робството !!!
PM
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (stoiank @ Jun 7 2006, 10:43 PM)
http://knigite.abv.bg/tb/tb_2_2.html


На странен сайт попаднах днес. Направо се сбърках-турчин/мохамеданин по-българин от българите! И това по време на робството !!!

Това, че не е колел овена ти за "здравей" и не е вземал детето ти за "довиждане", не го прави по-българин от българите, а просто нормален Човек.
А че е правил нещо добро, бидейки от "управляващите" все пак, е похвално.
PM
Top
LETO
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



QUOTE
А че е правил нещо добро, бидейки от "управляващите" все пак, е похвално.

Ако съм от управляващите...
Прави ли ме това по-добър?
НЕ
Не и когато участвам във върхушка по-зла от всяка една от началото на българската история.
Някои ми говореха "Бъди с нас, ако не завийиш с глутницата, другите вълци ще те изядат"
Странно как един български символ - вълка се превърна в зло животно (Бури (“Вълк”, “Сив”) - алп на Луната, лова, воинската сполука, победата, славата, покровител на българите)
Няма да вия, не че не ми се иска. Просто няма да го направя по начина, по който им се иска на някой.
Няма да вия, защото не съм толкова велик като Бури, Боян или Айчин.
Останалите ще скимтят, или ще лаят....

Ако съм от управляващите...
Прави ли ме това по-добър?
Отговорете си и вие на този въпрос...

Ден Грее


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 22.9.2006, 16:31
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Днес даваха по Канал1 филм за древните Български държави от Стефан Цанев. Гледахте ли?
PM
Top
TanNakRa
Публикувано на: 22.9.2006, 17:59
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 22
Участник # 595
Дата на регистрация: 18-September 06



QUOTE (Запознат @ Sep 22 2006, 04:31 PM)
Днес даваха по Канал1 филм за древните Български държави от Стефан Цанев. Гледахте ли?

Да гледах го и едно от най-големите впечатления ми направи погрешното титуловане на прабългарските владетели от"КАНАСЮВИГИ" на "ХАН"! smil4334a87ce0a9c.gif

Иначе беше много интересно и поучително smil4334ad1724132.gif


--------------------
"?? ???????? ??? ?????? ?????, ? ???????? ?? ???????! ?? ????????? ???? ???????, ???? ???? ???? ?? ?? ?????!???????? ?? ???? ????? ???! ??????? ????? ????? ?? ???????, ?? ????? ?? ?????? ????!"
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Публикувано на: 22.9.2006, 18:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Филмът беше гадна, лъжлива боза. Измислят всичко, само и само да не признаят, че някога сме били велик народ със своя велика култура.


--------------------
PM
Top
TanNakRa
Публикувано на: 22.9.2006, 23:19
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 22
Участник # 595
Дата на регистрация: 18-September 06



Е все пак беше култово да споменат подробността, че ние сме имали баня и цяла развита канализационна система докато глупавите римлянки са се окъпвали в парфюми, за да не смърдят!


--------------------
"?? ???????? ??? ?????? ?????, ? ???????? ?? ???????! ?? ????????? ???? ???????, ???? ???? ???? ?? ?? ?????!???????? ?? ???? ????? ???! ??????? ????? ????? ?? ???????, ?? ????? ?? ?????? ????!"
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020